a0dfce698e5205e3199b22ee6e4ee6a7Двоє громадян США, які 19 січня 2019 року частково зруйнували скульптуру розп’яття Ісуса Хреста в м.Умані та були звільнені з-під варти в зв’язку із внесенням ними застави, всупереч обмежень, покладених на них ухвалою суду, двічі намагались перетнути кордон України, у зв’язку з чим могли уникнути кримінальної відповідальності шляхом виїзду за межі України.

В зв’язку з цим, Уманська місцева прокуратура звернулась до Уманського міськрайонного суду з клопотаннями про звернення застави в дохід держави та застосування відносно них запобіжного заходу у вигляді  тримання під вартою.

14 лютого 2019 року клопотання прокуратури судом розглянуто та задоволено в повному обсязі. Зловмисникам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, що 20 січня 2019 року прокуратурою за вказаним фактом хлопцям повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 296 КК України, а саме хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, вчинене групою осіб.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 296 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.