photoМонастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань в порядку ст.23 Закону України «Про прокуратуру» за фактом заволодіння чужим майном (бюджетними коштами) шляхом обману (шахрайство).

В ході досудового розслідування, встановлено, що мешканець одного із сіл Монастирищенського району, в порушення ч.2 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.13, п.16 Положення про порядок призначення житлових субсидій, усвідомлюючи протиправність своїх дій, шляхом обману, з корисливою метою незаконного заволодіння бюджетними коштами, умисно та цілеспрямовано, в Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, поданій до районного управління праці та соціального захисту населення, не зазначив інформацію щодо зареєстрованих осіб та тих, які фактично проживають у житловому приміщенні/будинку, достовірно знаючи, що окрім нього в належному йому домоволодінні зареєстрований також його дорослий син, а також достовірно знаючи, що його син, за договором купівлі-продажу придбав автотранспортний засіб, вартістю 149 тис. грн., умисно не проінформував структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії протягом 30 календарних днів, внаслідок чого йому як уповноваженому власнику/наймачеві призначено та перераховано органами соціального захисту населення бюджетні кошти за період з 01.10.2018 по 30.04.2019 в сумі понад 8 тис. грн., якими останій заволодів, чим заподіяно майнову шкоду державі.

20 березня 2019 року Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури за вказаним фактом чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

В ході досудового розслідування заподіяну матеріальну шкоду підозрюваною особою відшкодовано повністю.

На даний час вживаються заходи щодо своєчасного завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні та скерування обвинувального акту на розгляд суду.

Довідково: санкцією ч.1 ст. 190 КК України – обмеження волі на строк до 3-х років.