dtp_0Прокурорами Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 08.11.2018 місцева жителька, керуючи автомобілем «DAEWOO», рухаючись по одній із вулиць міста Жашкова Черкаської області, не передбачаючи можливості настання суспільно-небезпечних наслідків у виді тілесних ушкоджень, хоча повинен був і міг їх передбачити, не був уважним, не врахував дорожньої обстановки, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу не зменшив швидкість, щоб дати дорогу пішоходу, який в цей час переходив дорогу через пішохідний перехід, порушуючи вимоги Правил дорожнього руху, шляхом наїзду на пішохода, спричинив останньому тілесні ушкодження, які, згідно з висновком судово-медичної експертизи, відносяться до середнього ступеню тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров’я.

На підставі зібраних доказів у даному кримінальному провадженні водію автомобіля повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Довідково: за вчинене особі загрожує покарання у виді штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.