3-5За результатами досудового розслідування та під процесуальним керівництвом прокурорів Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом зберігання без передбаченого законом дозволу бойових припасів та вибухового пристрою, за ознаками складу злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Встановлено, що один із сільських жителів Жашківського району, маючи не зняту та непогашену судимість, на початку липня 2018 року, перебуваючи поряд з лісозахисною смугою поблизу одного з сіл району знайшов мінометну міну, яку привласнив, діючи умисно та без передбаченого законом дозволу. Після цього, чоловік переніс міну до приміщення господарської споруди за місцем свого проживання, де залишив її зберігати.

Крім того, вказаний громадянин, у жовтні 2018 року, перебуваючи  поблизу ставка, розташованого в адміністративних межах одного з сіл Жашківського району Черкаської області, знайшов близько трьох десятків патронів до нарізної вогнепальної зброї, придатних для стрільби, які діючи умисно, без передбаченого законом дозволу, привласнив та переніс до приміщення господарської споруди за місцем свого проживання.

У червні 2019 року працівниками Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області за участю процесуального керівника на підставі ухвали слідчого судді проведено обшук за місцем проживання вказаної особи, в ході якого виявили та вилучили вищезазначені заборонені предмети.

Довідково: санкція ч. 1 ст. 263 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

ПРЕС-СЛУЖБА УМАНСЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ