конопліПід процесуальним керівництвом прокурорів Жашківського відділу Уманської місцевої прокуратури проведено досудове розслідування за фактами незаконного придбання та зберігання наркотичних засобів у великих розмірах, а також незаконного вирощування конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин, за результатом якого скеровано до суду обвинувальний акт за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 310 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що 40-річний житель міста Жашкова, реалізуючи свій умисел, спрямований на незаконне придбання та зберігання без мети збуту наркотичних засобів у великих розмірах, усвідомлюючи протиправність своїх дій, незаконно придбав пакет із вмістом плодів-коробочок коричневого кольору, які є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – маковою соломою, після чого, усвідомлюючи, що вказані плоди-коробочки є наркотичним засобом, незаконно залишив зберігати вказаний пакет з ними у приміщенні будинку за місцем свого тимчасового проживання. У подальшому даний громадянин незаконно придбав верхівкові частини рослин та листя зеленого кольору, які є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – канабісом, після чого залишив їх зберігати в житловому будинку за місцем свого тимчасового проживання.

Крім того, чоловік діючи з прямим умислом, без передбаченого законом дозволу, на присадибній земельній ділянці за місцем свого тимчасового проживання виявив рослини роду коноплі, які не знищивши вирощував шляхом догляду за сходженням, просапуванням від бур’яну з метою доведення їх до стадії дозрівання та подальшого використання без мети збуту.

У серпні 2019 року працівниками Жашківського відділення поліції в ході проведення огляду місця події виявлено та вилучено більше восьмиста грам макової соломи, більше 1,3 кг канабісу та близько чотирьох десятків рослин коноплі.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 309 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років, санкція ч. 1 ст. 310 КК України – покарання у виді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

ПРЕС-СЛУЖБА УМАНСЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ