5cc9ed99753936r668194ecc251181808 (1)Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом завідомо неправдивого повідомлення про підготовку вибуху, яке загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками.

В ході досудового розслідування, встановлено, що раніще судимий житель одного із сіл Монастирищенського району  06 січня 2020 року, о 19 год. 28 хв. та о 19 год. 42 хв. перебуваючи в домоволодінні с. Леськове Монастирищенського району Черкаської області, діючи з прямим умислом, спрямованим на завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, з метою грубого порушення громадської безпеки, достовірно знаючи про те, що у приміщеннях магазину «Мандарин», Монастирищенської районної державної адміністрації Черкаської області та Монастирищенського відділу Уманської місцевої прокуратури Черкаської області, що знаходяться в м. Монастирище Черкаської області, не містяться вибухові речовини, усвідомлюючи, що його завідомо неправдиве повідомлення викличе обстановку страху у населення, порушить громадську безпеку, здійснив дзвінки з мобільного телефону на телефон спецлінії «102» ГУНП в Черкаській області та повідомив працівникам поліції завідомо неправдиву інформацію про загрозу вибуху вищевказаних приміщень, що призвело до безпідставного відволікання сил і засобів Монастирищенського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області для перевірки вказаного повідомлення та дестабілізувало нормальну діяльність зазначених установ.

06.01.2020 працівниками поліції в порядку ст.208 КПК України зловмисника затримано та 07.01.2020 Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури за вказаним фактом чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України – завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, яке загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками.

Ухвалою Монастирищенського районного суду 11.01.2020 підозрюваному обрано запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб.

Стан досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні перебуває на контролі Монастирищенського відділу Уманської місцевої прокуратури.

Довідково: санкцією ч.1 ст. 259 КК України — позбавлення волі на строк від 2 до 6 років.

ПРЕС-СЛУЖБА  УМАНСЬКОЇ МІСЦЕВОЇ ПРОКУРАТУРИ