sud-praktika-VS-zemlya-malПовне та своєчасне внесення орендної плати за користування земельними ділянками комунальної власності завжди було і є важливим шляхом наповнення місцевого бюджету.

Встановлено, що між Жашківською міською радою та одним з місцевих жителів укладено два договори оренди земельних ділянок, розташованих в межах міста Жашкова загальною площею 0,159 га за рахунок земель промисловості, танспорту, зв’язку, енергетики та іншого призначення. Водночас вказаний громадянин протягом останніх трьох років орендну плату за користування відповідними ділянками вніс лише один раз, що призвело до виникнення заборгованості перед місцевим бюджетом в розмірі більше 40 тис грн.

Жашківським відділом Уманської місцевої прокуратури в ході реалізації представницьких повноважень виявлено вказаний факт та пред’явлено в інтересах Жашківської міської ради 2 позови про стягнення заборгованості з орендної плати та пені як засобу забезпечення виконання зобов’язань.

За принципової позиції прокурора Жашківським районним судом Черкаської області повністю задоволено 2 позови Уманської місцевої прокуратури, поданих в інтересах держави в особі Жашківської міської ради про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати за користування земельними ділянками та пені в загальній сумі 46 тис грн.