144703

Прокурорами Уманської окружної прокуратури належним чином здійснено процесуальне керівництво під час досудового розслідування кримінального провадження по факту неналежного виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, яке спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

За версією слідства, 47-річний приватний підприємець, який здійснював технічний нагляд за проведення капітального ремонту покрівлі однієї із шкіл Уманського району, в ході здійснення своїх службових обов’язків, несумлінно поставився до них, а саме безпідставно погодив обсяги та якість робіт, що не виконувались підрядником, були безпідставно включені до актів виконаних будівельних робіт та оплачені за рахунок бюджетних коштів, внаслідок чого своєю бездіяльністю, заподіяв інтересам відділу освіти Уманської районної державної адміністрації матеріального збитку на загальну суму понад 305 тис.грн., які відносяться до тяжких наслідків.

За результатами досудового розслідування вказаного кримінального провадження Уманською окружною прокуратурою у червні 2021 року скеровано до суду обвинувальний акт.

Довідково: санкція ч.2 ст.367 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Уманської окружної прокуратури